25lat1Dla uczczenia przypadającej w tym roku 25 rocznicy działalności Federacji Caecilianum  odbędzie się w dniu 17 listopada 2019 o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie uroczysta, dziękczynna  Msza radiowa, której przewodniczyć będzie  biskup Michał Janocha – przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, a w koncelebrze weźmie udział ks. Prof. A. Filaber,  Honorowy Prezes Federacji. Do udziału w Mszy i wspólnej modlitwie zapraszamy  wszystkie chóry zrzeszone w Federacji, a do koncelebry księży opiekunów.

Podczas Mszy połączone chóry Federacji wykonają następujący program:

1Afisz Jubileusz 25.lecia9 listopada 2016 r.,w sobotę, w stołecznym Kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 74, o godz.18.00 odbyło się Spotkanie Jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.
Chór powstał 3 listopada 1991 r. przy Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.

Ksiądz prałat Maciej Szymański, Warszawski Chór Międzyparafialny Cantores Sanctae Barbarae oraz Federacja Caecilianum zapraszają na KONCERT JUBILEUSZOWY 20-LECIA CHÓRU CANTORES SANCTAE BARBARAE, który odbędzie się w sobotę 18 października o godz, 19.00 w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w parafii Św. Barbary w Warszawie, wejście od ul. E. Plater. Wraz z chórem wystąpi Młodzieżowa Śródmiejska Orkiestra Kameralna. Całością dyrygować będzie  Artur Backiel. Koncert poprzedzony będzie uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 z udziałem chóru

WSTĘP WOLNY

Niedziela 17 listopada 2013 była dniem świętowania Jubileuszu 20-lecia Warszawskiego Chóru Polonia.
Chór rozpoczął obchody o godz. 9.00 uczestnictwem w transmitowanej w programie I PR  Mszy św.  w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie. E

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorował Warszawski Chór Polonia pamiątkowym medalem PRO MASOVIA za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa Mazowieckiego. To wyróżnienie zostało chórowi przyznane z okazji jubileuszu 20-lecia pracy chóru. 

Chór Archikatedry Warszawskiej powstał w 1983 roku z inicjatywy Prymasa Polski ks. kardynała Józefa Glempa. Założycielem, długoletnim dyrygentem (1983-2004) i opiekunem zespołu był ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber.
Od 2004 r. funkcję dyrygenta pełni dr Dariusz Zimnicki.
Zespół działa przy bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, czynnie uczestnicząc w niedzielnych i świątecznych liturgiach oraz ważnych uroczystościach kościelnych i diecezjalnych organizowanych zarówno w katedrze jak też poza nią.

Chór Archikatedry Warszawskiej jest współzałożycielem i aktywnym członkiem Federacji Caecilianum.

Z okazji Jubileuszu w dniu 6 października 2013 w o godz. 16.00 w Archikatedrze Warszawskiej odbędzie się  koncert AD MAIOREM DEI GLORIAM pod patronatem JE Kazimierza Kardynała Nycza, Metropolity Warszawskiego.

informacje o koncercie znajdują się tutaj

cabticum
Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (Oddział Krakowski) w styczniu 2013 r będzie obchodził Jubileusz 15-lecia powstania.