Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorował Warszawski Chór Polonia pamiątkowym medalem PRO MASOVIA za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa Mazowieckiego. To wyróżnienie zostało chórowi przyznane z okazji jubileuszu 20-lecia pracy chóru. 

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorował Warszawski Chór Polonia pamiątkowym medalem PRO MASOVIA za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa Mazowieckiego.

Medal Pamiątkowy Pro Masovia jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym osobom i instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego, wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

 

To wyróżnienie zostało chórowi przyznane z okazji jubileuszu 20-lecia pracy chóru. Adam Struzik osobiście wręczył medal podczas uroczystości jubileuszowych, jakie miały miejsce 17 listopada br w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

 

 

Z rąk Pana Marszałka Dyplomy uznania odebrali również zasłużeni chórzyści:

Helena RATAJCZYK – w chórze Polonia od 1993 r.

Halina SZCZYGIELSKA – w chórze Polonia od 1994 r.

Małgorzata BOBROWSKA-BAŚ – w chórze Polonia od 1995 r.

Stefan WĄSIKOWSKI – w chórze Polonia od 1997 r.

Roman BEDYŃSKI – w chórze Polonia od 1997 r.

Barbara PACHOLCZAK – w chórze Polonia od 2000 r.

Wanda KRAŚNIEWSKA – w chórze Polonia od 2002 r.

Andrzej GIZMAJER – w chórze Polonia od 2002 r.

Jerzy GAJ - w chórze Polonia od 2002 r.

Teresa TYKARSKA - 1w chórze Polonia od 2003 r.

Urszula WILOMSKA - w chórze Polonia od 2003 r.

Władysław WIDENKA  - najstarszy chórzysta (ur. 12.12.1923 r) wciąż aktywnie uczestniczący w pracy chóru, pilnie uczęszczający na próby i biorący udział we wszystkich koncertach w kraju i za granicą