smierc ks skorupkiW dniach 11  i 18 października 2020 zapraszamy do Ząbek i Radzymina na widowisko wystawione w ramach Obchodów 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, opowiadające historię ostatnich dni życia ks. Ignacego Skorupki związanych z Bitwą Warszawską 1920 r., czyli tzw. "Cudu nad Wisłą". Scenariusz oparty jest o autentyczne, także mniej znane,  pochodzące z dokumentów źródłowych fakty, które poprowadziły ks. Skorupkę z warszawskiej Pragi, poprzez Ząbki i Rembertów na pierwszą linię frontu zwycięskiej bitwy pod Ossowem i ostatecznie do jego bohaterskiej śmierci. Instalację obejrzeć można będzie zarówno na żywo, jak i online.
11-10-2020, godz. 20.00, Sanktuarium Jana Pawła II, Radzymin, ul. Słowackiego 58;
18-10-2020, godz. 19.00, kościół Miłosierdzia Bożego, Ząbki, ul. 11 Listopada 4

 

WYKONAWCY

Piotr Kondrat - ks. Ignacy Skorupka, narrator
Arkadiusz Denkiewicz– trębacz,
połączone zespoły wokalne Miasta Ząbki -  chórzyści, wojsko, ludność cywilna

przygotowanie i prowadzenie chóru - Zbigniew Szablewski, Liliana Bach, reżyseria - Piotr Kondrat, konsultacje historyczne - Mirosław Sobiecki, koordynator projektu - Agata Kajak

Widowisko będzie transmitowane online przez telewizję internetową Tyniec.tv oraz EWTN Global Catholic Network na stronach:

caecilianum.eu
ewtn.pl
tyniec.tv

Organizator Federacja Caecilianum

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”