logo medalpng

Szanowni Państwo, Dyrygenci i Chórzyści,

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 i 25 listopada 2018 r. z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się XXXI Przegląd Chórów Kościelnych, członków Oddziału Warszawskiego Federacji Caecilianum. Celem Przeglądu jest wspólna modlitwa, spotkanie oraz wymiana doświadczeń chórzystów i dyrygentów. Zapraszamy wszystkie zespoły wykonujące muzykę wielogłosową w kościołach obu diecezji warszawskich, również te, które jeszcze nie należą do Federacji Caecilianum. Prosimy o zainteresowanie innych zespołów kościelnych naszym Przeglądem.

Wstęp na obydwa dni Przeglądu jest wolny. Zapraszamy wszystkich dyrygentów i członków chórów kościelnych, także tych, którzy nie wezmą udziału w tegorocznym Przeglądzie.

Pragniemy kontynuować tradycję warszawskiego Przeglądu, w tym roku odbędzie się on w Archikatedrze Warszawskiej  na Starym Mieście.

Planowany termin to: 24-25 listopada 2018 r.

Zapraszamy do udziału wszystkie chóry działające przy kościołach na terenie obu diecezji. Wstęp na przesłuchania jest wolny.

W trakcie przeglądu zespoły mają okazję do krótkiej prezentacji przed nowymi słuchaczami i szerszą publicznością, a także do wymiany doświadczeń muzycznych. Planujemy, aby również w tym roku występom przysłuchiwała się komisja artystyczna, w skład której wejdą eksperci w zakresie chóralistyki.

Głównym zamierzeniem jest zwrócenie uwagi na rodzaj i poziom śpiewu liturgicznego oraz podnoszenie kwalifikacji wykonawców i dyrygentów. To także okazja do fachowej oceny pracy dyrygenta i zespołu ze strony Komisji, a przede wszystkim do uzyskania wszechstronnej konsultacji merytorycznej.

Dlatego pragniemy zaznaczyć, że jednym z warunków przystąpienia do tegorocznego przeglądu jest obecność dyrygentów w spotkaniu z komisją artystyczną, a także - w miarę możliwości - uczestnictwo chórów podczas występów innych zespołów. Niech to będzie nasze święto muzyczne!

Prosimy Państwa o deklarację udziału w przeglądzie w terminie do 31 października 2018

Warunki uczestnictwa