Soul to jest moja matka7 listopada 2021 w Sanoku, w ramach finału projektu „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”, odbył się Koncert Patriotyczny Młodzieżowego Zespołu SOUL.
Zespół SOUL to znany na terenie kraju i za granicą wykonawca pieśni patriotycznych. W tym dniu wystąpił z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego złożonego z muzyków Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Moniki Brewczak. W trakcie koncertu wykonał kompozycje Moniki Brewczak do jej tekstów oraz tekstów Marii Szulikowskiej, Grażyny Brączyk i Władysława Bełzy.Zyskały one dużą popularność w kraju i wśród Polonii za granicą, wykonywane są zarówno na akademiach szkolnych, festiwalach jak również w salach koncertowych.
W trakcie koncertu odbyło się premierowe wykonanie "Marszu Terytorialsów".

 

Projekt, jako ważne wydarzenie artystyczne propagujące postawy patriotyczne, uzyskał wsparcie finansowe Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego „Wolność po polsku”. Patronat Narodowy nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a patronaty honorowe: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zapowiedzi koncertu w TVP Rzeszów:

https://rzeszow.tvp.pl/56818339/koncert-patriotyczny-to-jest-moja-matka-ta-ojczyzna-w-sanoku

https://rzeszow.tvp.pl/56804427/to-jest-moja-matka-ta-ojczyzna-koncert-w-sanoku

Link do koncertu  w pełnej wersji zamieszczony na YouTube przez Radio Fara

https://www.youtube.com/watch?v=1dtlsBrJ-Wc

Link do koncertu wyemitowanego przez TVP Rzeszów:

https://rzeszow.tvp.pl/56881212/koncert-to-jest-moja-matka-ta-ojczyzna?fbclid=IwAR2-Cm1NMqgWjwheUROSdDExgihO8vyKnuUfKrOI2d1V23ISqYWHecDfh8Q

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ