ZKPmedal dla SonusW dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2020 r., chór Sonus Innumerabiles został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego odznaczeniem państwowym ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ. Serdecznie gratulujemy założycielowi chóru i dyrygentowi Arturowi Backielowi oraz wszystkim członkom chóru i wyrażamy satysfakcję z posiadania tak zasłużonego zespołu w szeregach Federacji Caecilianum.

Poniżej zamieszczamy relację Zarządu Chóru z tego wydarzenia.

Kochani, pozwólcie, że podzielimy się z Wami ogromną radością, otóż w dzisiejsze święto niepodległości, nasz chór Sonus Innumerabiles został uhonorowany odznaczeniem państwowym ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

ZKPminister wrczaTak się zbiegło, że odznaczenie to zostało nadane naszemu chórowi na zakończenie całorocznych obchodów dwudziestopięciolecia zespołu. Odznaczenie złożone na ręce naszego założyciela i dyrygenta dedykujemy wszystkim obecnym i dawnym chórzystom, naszej kadrze dydaktycznej, bo bez Waszej pracy w zespole i dla zespołu, nie byłoby ponad 300 koncertów i występów, udziału w konkursach oraz festiwalach krajowych i zagranicznych, nie byłoby nagród grand prix, miejsc pierwszych, drugich i trzecich, nie byłoby naszego udziału w uroczystościach kościelnych diecezjalnych i ogólnopolskich, nie byłoby współpracy z zagranicznymi chórami, nie byłoby naszych zwykłych "codziennych" występów i w szkole i w parafii. To właśnie ta działalność została dostrzeżona i doceniona przez Ministerstwo Kultury. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Dzisiejsze uroczystości miały bardzo skromny charakter, ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne. W godzinach popołudniowych dyrygent i przedstawiciele zarządu chóru odebrali z rąk Pana Ministra odznaczenie.


ZKPwpis ministraPan Minister dokonał wpisu do nowego tomu kroniki chóralnej, otwierając tym wpisem kolejne dwudziestopięciolecie. W czasie mszy wieczornej w intencji Ojczyzny, chór zaśpiewał (w kameralnym składzie, na ile pozwalają obostrzenia sanitarne) i fakt nadania odznaczenia zespołowi został publicznie ogłoszony na początku celebry. Następnie dyrygent w imieniu chórzystów podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przyznania odznaczenia państwowego naszemu chórowi.

ZPKChrzystka SI z medalemZKPchrzysta SI z medalem

Ten medal należy do całego zespołu, więc po zakończonych uroczystościach chórzyści cieszyli się trzymając to odznaczenie w swoich dłoniach. Mamy nadzieję, że huczne świętowanie całego składu dwóch sekcji naszego zespołu (młodzieżowej i dorosłych) oraz naszych przyjaciół i wiernych słuchaczy, nastąpi po ustaniu pandemii covid-19, podczas pierwszego publicznego koncertu.

ZKPreprezentaci

 

Zarząd Chóru Sonus Innumerabiles

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ