CecyliaKochani dyrygenci i chórzyści,

Gdy w ubiegłym roku w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata odprawiałem Mszę św. w Waszej intencji, miałem nadzieję, że tegoroczne  wspomnienie św. Cecylii będziemy mogli świętować razem w archikatedrze warszawskiej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nie zachęca do spotkań w większym gronie. Myśl o wspólnej modlitwie, Przeglądzie i spotkaniu chórów kościelnych musimy odłożyć, oby tylko do przyszłego roku.

Cieszę się, że w wielu zespołach pomimo trwającej epidemii trwa praca chóralna i jest zapał do dalszej służby Kościołowi, przede wszystkim poprzez modlitwę liturgiczną w parafii. We wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy w modlitwie:

 

1. O zmarłych w ostatnim roku muzykach kościelnych; niech „chóry anielskie ich podejmą i z Chrystusem Zmartwychwstałym mają radość wieczną”.

2. O chorych członkach z naszych wspólnot chóralnych; (osobiście dziękuję za wsparcie modlitewne, gdy w tym roku bardziej doświadczam bliskości Chrystusowego krzyża).

3. Dziękujmy Bogu za wszystkich muzyków kościelnych, którzy ofiarnie służą Kościołowi wzbogacając śpiewem celebrację świętych obrzędów.

4. Prośmy też Boga o wielką moc ducha dla każdego z nas, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, jedynego Pana i Króla Wszechświata. Osobistą postawą, obok pracy muzycznej, umacniamy także wspólnotę chóralną i parafialną.

Niech 22 listopada, który w bieżącym roku wypada bezpośrednio po uroczystości Chrystusa Króla, będzie dniem duchowej łączności ze wszystkimi chórzystami kościelnymi. Równocześnie niech będzie okazją do osobistego wypowiedzenia Panu Bogu naszej miłości i woli służby w Kościele, który jest naszą matką karmiącą sakramentalnymi łaskami, prowadzącą swoje dzieci do świętości. Szczęść Boże!

Z serdecznymi pozdrowieniami w Chrystusie Panu

Ks. Andrzej Filaber - Honorowy prezes Federacji Caecilianum

Warszawa, 16.11.2021