rekolekcje organistowskie 768x507Komisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich muzyków kościelnych, szczególnie organistów obu diecezji warszawskich na rekolekcje, które służą pogłębianiu formacji duchowej, a także liturgicznej. Chcemy, aby chwila zatrzymania i wspólna modlitwa przyczyniła się do integracji środowiska muzyków kościelnych.

Informacje organizacyjne:

  • rekolekcje odbędą się w I tygodniu Wielkiego Postu, w dniach od 28 lutego do 2 marca 2023 roku w Domu Rekolekcyjnym „Dobry Zakątek” w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Słowackiego 8 (od stacji metra Kabaty dojazd autobusem linii 710).
  • rekolekcje prowadzić będzie ks. Maciej Kępczyński, dyrektor Studium Muzyki Kościelnej im. ks. G. G. Gorczyckiego w Toruniu.
  • początek we wtorek o godz. 10:30, zakończenie w czwartek ok. godz. 14:00.
  • koszt rekolekcji wynosi 300 zł. Prosimy księży Proboszczów o częściowe bądź całościowe pokrycie kosztu rekolekcji. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki  kościelnej.
  • zapisy i zgłoszenia swojego udziału w rekolekcjach kierujemy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do 20 lutego 2023 r.
  • Organiści są zobowiązani do uczestnictwa w rekolekcjach. Przypominają o tym obowiązku biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z października 2017 r. Uprzejmie prosimy organistów pracujących w diecezji warszawsko-praskiej, którzy nie mogą wziąć udziału w rekolekcjach, o usprawiedliwienie nieobecności uczestnictwa pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. Andrzej Filaber ks. Mariusz Rybałtowski Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ