Kalendarz wydarzeń

Msza dziękczynna radiowa w 25-lecie Federacji Caecilianum
Niedziela, 17. Listopad 2019, 09:00 - 10:00
Odsłon : 209

Dla uczczenia przypadającej w tym roku 25 rocznicy działalności Federacji Caecilianum  odbędzie się w dniu 17 listopada 2019 o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie uroczysta, dziękczynna  Msza radiowa. której przewodniczyć będzie  biskup Michał Janocha – przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, a w koncelebrze weźmie udział ks. Prof. A. Filaber,  Honorowy Prezes Federacji.

Do udziału w Mszy i wspólnej modlitwie zapraszamy  wszystkie chóry zrzeszone w Federacji, a do koncelebry księży opiekunów.

Podczas Mszy połączone chóry Federacji wykonają następujący program:

W tem świętem miejscu - Jan Maklakiewicz.

Kyrie -  Msza Świętokrzyska Jan Maklakiewicz.

Chwała - Antoni Chlondowski

 Alleluja - Piotr Harasimiuk.

 Ojcze z niebios - Stanisław Moniuszko

 Święty - Piasecki

 Baranku Boży - Piasecki

 U drzwi Twoich (z ludem)

Ave verum - V.A. Mozart

 Pax - Jan Maklakiewicz

 

Po Mszy przewidziana jest krótka część oficjalna z wystąpieniami Prezesa Zarządu Głównego FC Agaty Kajak zakończona odśpiewaniem przez wszystkie chóry i obecnych w kościele chórzystów Laudate Dominum Gounoda.

Dla chórzystów uczestniczących w Mszy przewidziane są drobne pamiątki z tego powodu

prosimy o przesyłanie do dnia 30 października 2019 r. zgłoszeń z podaniem nazwy chóru i nazwiska dyrygenta, liczby uczestniczących w mszy osób oraz nazwiska księdza opiekuna, który chciałby wziąć udział w koncelebrze.

Informacje te prosimy  przesyłać e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub korespondencyjnie na adres: Warszawski Oddział Federacji Caecilianum:  ul. Dewajtis 3;  01-815 Warszawa

W program obchodów 25-lecia Caecilianum wpisuje się również XXXII PRZEGLĄD CHÓRÓW KOŚCIELNYCH, do udziału w którym serdecznie zapraszamy również chóry niezrzeszone w Federacji (informacje)

Kontakt : ks. prof. Andrzej Filaber Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce Bazylika św. Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 1

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ