gala koled 6 01 23W piątek 6 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 w kościele św. Jakuba Apostoła w Warszawie, ul. Grójecka 38, odbędzie się Galowy Koncert Kolędowy. W koncercie wezmą udział:
- Chór Sonus Innumerabiles Towarzystwa Śpiewaczego Una Cantamus przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie, we współpracy z parafią św. Jakuba Apostoła;
- Warszawska Orkiestra Międzypokoleniowa przy Towarzystwie Śpiewaczym Una Cantamus;
- Soliści wokaliści: Agnieszka Grala - sopran, Rafał Grozdew - tenor, Paweł Czekała - bas, Hania Bereś z Muzycznego Studia Kurka działającego w OKO.
Muzyków poprowadzi Artur Backiel - dyrygent, dyrektor artystyczny Towarzystwa Śpiewaczego Una Cantamus, organista tytularny parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie.


W czasie koncertu zostaną zaprezentowane najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki, także słuchacze zostaną poproszeni o wykonanie kilku najbardziej znanych kolęd wraz z chórem i z towarzyszeniem organów. W trakcie występu grupa kolędników będzie przechadzać się po kościele, tworząc jakby "żywą inscenizację" do całego występu.

Wstęp wolny