KantataW niedzielę 25 listopada o godz. 12.30 w parafii św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49 w Warszawie  w czasie mszy będzie miała miejsce na liturgiczna premiera "Kantaty Alleluja Christus Rex na Uroczystość Chrystusa Króla" Piotra Tomasza Harasimiuka. Mszę koncelebrowaną św. odprawi m.in. ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber - Przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej.

WSTĘP WOLNY

Wykonawcy: Chór Sonus Innumerabiles
Chór Liturgiczny przy parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie
Chór Silva Cantorum przy parafii Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku
Dyryguje Artur Backiel
Przy organach - Jarosław Malanowicz


Premiera organizowana we współpracy z Towarzystwem Śpiewaczym Una Cantamus i parafią św. Klemensa Ojców Redemptorystów w Warszawie.
Po mszy odbędzie się spotkanie okolicznościowe chórów z okazji wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej.
Kilka słów od kompozytora do wykonawców i słuchaczy na temat "Kantaty":
"Kantata "Alleluja Christus Rex" powstała jako rozwinięcie koncertu na sopran i organy napisanego przeze mnie w roku 2010. Był to trzyczęściowy utwór o klasycznej budowie koncertu barokowego Allegro - Adagio - Allegro. Utwór, który obecnie publikuję nie jest klasyczną kantatą. Nie znajdziemy tutaj arii (chociaż w pewnym sensie część druga kantaty "Laudate nomen eius" może być tak traktowana), recytatywów czy innych elementów wchodzących w skład klasycznej kantaty. Mój utwór jest jak gdyby kantatą chóralną, od początku do końca realizowaną za pomocą zterogłosowego zespołu śpiewaczego. Kantata składa się z czterech części, śpiewu na rozpoczęcie Mszy Świętej tytułowego Introitu "Alleluja Christus Rex", offertorium (części śpiewanej na przygotowanie darów) "Laudate nomen eius", śpiewu podczas Komunii Świętej – jest to opracowanie do słów hymnu "Ave verum Corpus" który pisało wielu znanych kompozytorów z W. A. Mozartem na czele. Kantatę kończy podniosły utwór będący fugą "Laudate omnes terrae". (...) Wierzę, że utwór ten znajdzie uznanie zespołów wokalnych i chórów parafialnych. Dedykuję go p. Arturowi Backielowi, który jest ambasadorem mojej muzyki i Jego chórowi Cantores Sanctae Barbarae z Warszawy.
Napisane w Warszawie dnia 13 października 2017 roku"