XX spotkania ZalesieProboszcz parafii oraz Chór Liturgiczny serdecznie zapraszają na XX Jubileuszowe Spotkania Chóralne.

Spotkania Chóralne w Zalesiu Dolnym Dolnym (Kościół NMP Wspomożycielki Wiernych, ul. Modrzewiowa 2, Piaseczno) nie mają charakteru konkursu, nie ma jury i nikt nikogo nie ocenia, to wielkie święto wszystkich kochających muzykę kościelną. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na całej uroczystości, chcemy wspólnie cieszyć się osiągnięciami innych zespołów poprzez słuchanie, poznawać nowy repertuar i różne style wykonawcze.

Wymieniając doświadczenia, ubogacamy się wzajemnie. Widzimy wreszcie ilu nas jest - chórzystów, śpiewaków kościelnych!

Spotkania rozpoczną się dnia 25 listopada 2023 roku o godz. 16 wspólnym odśpiewaniem Hymnu „Gaude Mater Polonia”

Następnie rozpoczną się prezentacje Chórów, każdy zespół może wykonać dwa lub trzy krótkie utwory.

IlCantoMagnificatjpg 26112023Chór IL Canto Magnificat pod dyrekcją Marty Zamojskiej-Makowskiej zaprasza na ROMANTYCZNY KONCERT,  który odbędzie się  niedzielę 26 listopada o godz.  17:00 w  Ośrodku Kultury Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21 w Warszawie-Wesołej.

W koncercie gościnnie wystąpią: Magdalena Kunce (sopran), Piotr Kędziora (baryton), Marta Zamojska-Makowska (sopran) oraz pianistka Gabriela Machowska

Wstęp wolny.

25latCantores MiserZ okazji 25 lat istnienia Miejsko-Parafialnego Chóru Cantores Miseriecordiae w niedzielę 26 listopada 2023 r. o godz. 18.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, ul. 11 listopada, rozpoczną się uroczyste obchody jubileuszu:
godz. 18- uroczysta Msza Święta
godz. 19 - gala jubileuszowa
godz. 19.30 - koncert jubileuszowy TE DEUM LAUDAMUS
W programie: Byrd, Chopin, Dubra, Gorczycki, Jenkins, Moore, Mozart, Rossini, Szczyciński, Wacław z Szamotuł, negro spiritual.
Dyrygent: Liliana Bach
W koncercie wezmą udział Kameraliści Con Idea. W pięknych utworach usłyszymy takie instrumenty jak skrzypce, altówka, wiolonczela czy flet poprzeczny.

Wstęp wolny

Plakat 30lecie Chor Polonia RGB internetWarszawski Chór Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności. Koncert odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 15.00 w kościele parafii św. Jakuba w Warszawie, ul. Grójecka 38 (pl. Narutowicza). Patronat honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.W ramach Jubileuszu chór zaśpiewa również na mszy św. radiowej w Bazylice św. krzyża w Warszawie w niedzielę 19 listopada o godz. 9.00

Wstęp wolny

SonusChór Sonus Innumerabiles pod dyrekcją Artura Backiela zaprasza w sobotę 11 listopada 2023 r. ok. godz. 14.00 na KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Koncert odbędzie się w kościele Parafii Św. Jakuba w Warszawie, ul. Grójecka 38. W wykonaniu chóru usłyszymy Mszę Polską Jana Maklakiewicza. Koncert jest częścią obchodów Święta Niepodległości organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ochota. Poprzedzi go Msza św. w Intencji Ojczyzny. Po zakończeniu koncertu, zaplanowane jest uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku Gabriela Narutowicza.

Wstęp wolny

wieczornica patriotyczna 11 11 23Burmistrz Grzegorz Pietruczuk wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany, Parafią Rzymskokatolicką Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie oraz Bielańskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na Wieczornicę Patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wieczornica odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 o godz. 18.45 (po wieczornej Mszy św.) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, ul. Przy Agorze 9.

W programie wieczoru koncert „Drogi do Niepodległości” w wyk.Warszawskiego Chóru Polonia im. I. J. Paderewskiego (dyr. Z. Szablewski), odczyt poezji, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, spotkanie w kawiarence (herbata zimowa i ciasto).

Wstęp wolny