CAW adwent 2021Chór Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego zaprasza na koncert adwentowy BĄDŹ POZDROWIONA MARYJO. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 listopada 2021 r. o godz. 16.00 w  Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, ul. Świętojańska 8.

WSTĘP WOLNY

KER 30 latParafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie oraz Federacja Caecilianum zapraszają w dniu 5 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, al. Solidarności 74, na obchody Jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
W ramach Jubileuszu odbędą się: koncert chóru, wernisaż wystawy 30 lat Ekumenicznego Chóru Kameralnego KER obiektywem opowiedziane oraz projekcja impresji dokumentalnej Dwa słowa o śpiewaniu.
W programie koncertu znajdą się motety i madrygały renesansowe, współczesna europejska muzyka religijna i polska muzyka świecka. Koncert poprowadzi Zbigniew Szablewski, obecny dyrektor artystyczny, ceniony chórmistrz i wieloletni pedagog UMFC.
Towarzysząca Jubileuszowi wystawa prezentuje jego historię, najważniejsze wydarzenia oraz sylwetki osób związanych z chórem. Wystawę będzie można oglądać podczas koncertu jubileuszowego 5 grudnia 2021 r.
Impresja filmowa Dwa słowa o śpiewaniu to subiektywna opowieść redaktor Ireny Scholl o jej związkach z Ekumenicznym Chórem Kameralnym KER.
Na bogaty dorobek zespołu składa się wykonanie ponad 600 koncertów w kraju i za granicą oraz udział w licznych konkursach i festiwalach muzycznych. Zwyczajowo chór uczestniczy w nabożeństwach kościołów różnych wyznań.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła TVP Kultura i Kwartalnik Jednota

ICM wokol filmuOśrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz zespół Il Canto Magnificat pod dyrekcją Marty Zamojskiej-Makowskiej zapraszają w dniu 11 grudnia 2021 o godz. 17.00 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21 na koncert muzyki filmowej WOKÓŁ FILMU.
Podczas koncertu zabrzmią utwory takich kompozytorów jak: Leonard Bernstein, Bruno Coulais, Benny Andersson, Greg Gilpin. Zespołowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Sonoris pod dyrekcją Katarzyny Magdziak. Przy fortepianie: Katarzyna Glensk.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz dostępny na stronie www.domkulturywesola.net

Drogi do niepodlegoci 21 11 21Proboszcz Parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie-Pradze zaprasza w niedzielę 21 listopada o godz. 13.30 do Kościola MB z Lourdes, ul. Wileńska 69, na koncert patriotyczny pt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór zaśpiewa również podczas Mszy św. o godz. 12.30.

WSTĘP WOLNY

Modo14112021Chór Modo Maiorum pod dyrekcją Michała Straszewskiego zaprasza w niedzielę 14 listopada 2021 r. ok. godz. 17.45 do  kościoła o o Barnabitów w Wilanowie (al. Jana III Sobieskiego 15) na koncert  patriotyczny PIEŚNI WALCZĄCEJ WARSZAWY.

Wstęp wolny

drogi do niepodleglosci2012 11 14Proboszcz Parafii św. Augustyna w Warszawie zaprasza w niedzielę 14 listopada 2021 godz. 14.00 (po Mszy św. o godz. 13.00) do Kościoła Św. Augustyna, ul. Nowolipki  18, na koncert patriotyczny pt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór zaśpiewa również podczas Mszy św. o godz. 13.00.

WSTĘP WOLNY