25lat1Dla uczczenia przypadającej w tym roku 25 rocznicy działalności Federacji Caecilianum  odbędzie się w dniu 17 listopada 2019 o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie uroczysta, dziękczynna  Msza radiowa, której przewodniczyć będzie  biskup Michał Janocha – przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, a w koncelebrze weźmie udział ks. Prof. A. Filaber,  Honorowy Prezes Federacji. Do udziału w Mszy i wspólnej modlitwie zapraszamy  wszystkie chóry zrzeszone w Federacji, a do koncelebry księży opiekunów.

Podczas Mszy połączone chóry Federacji wykonają następujący program:


W tem świętem miejscu - Jan Maklakiewicz
Kyrie -  Msza Świętokrzyska Jan Maklakiewicz
Chwała - Antoni Chlondowski
Alleluja - Piotr Harasimiuk
Ojcze z niebios - Stanisław Moniuszko
Święty - Piasecki
Baranku Boży - Piasecki
U drzwi Twoich
Ave verum - V.A. Mozart
Pax - Jan Maklakiewicz

 Po Mszy przewidziana jest krótka część oficjalna z wystąpieniami Prezesa Zarządu Głównego FC Agaty Kajak i ks. prof. Andrzeja Filabera, zakończona odśpiewaniem przez wszystkie chóry i obecnych w kościele chórzystów pieśni  Laudate Dominum Gounoda.

Dla chórzystów uczestniczących w Mszy przewidziane są drobne pamiątki - z tego powodu prosimy o przesyłanie do dnia 30 października 2019 r. zgłoszeń z podaniem nazwy chóru i nazwiska dyrygenta, liczby uczestniczących w mszy osób oraz nazwiska księdza opiekuna, który chciałby wziąć udział w koncelebrze.

Informacje te prosimy  przesyłać e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub korespondencyjnie na adres: Warszawski Oddział Federacji Caecilianum:  ul. Dewajtis 3;  01-815 Warszawa

W program obchodów 25-lecia Caecilianum wpisuje się również XXXII PRZEGLĄD CHÓRÓW KOŚCIELNYCH, do udziału w którym serdecznie zapraszamy również chóry niezrzeszone w Federacji (informacje)

Paweł Ginda - Prezes  Zarządu Oddziału Warszawskiego Federacji Caecilianum

Ks. prof. Andrzej Filaber – Honorowy Prezes Federacji Caecilianum,
Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej

 

Warszawa, 15 października 2019 r.