Udział w wykładach, warsztatach i koncertach  jest bezpłatny. Zgłoszenia udziału do 14 października 2016 r.

W dniach 28-30 października 2016 w Poznaniu odbędzie się konferencja ORA ET LABORA: Benedyktyński wkład w chrystianizację Polski,

Benedyktyni towarzyszyli rodzeniu się naszej wiary i państwowości. Konferencja ma  zaakcentować i docenić ich obecność oraz wkład tradycji benedyktyńskiej  w kształtowanie się naszej   kultury i tożsamości. Ma także ukazać jej niezwykłą żywotność i nośność również i dzisiaj.

Proponujemy zatem wykłady dotyczące historii i spuścizny benedyktyńskiej, warsztaty śpiewu gregoriańskiego – skarbu Kościoła od początku obecnego w tradycji benedyktyńskiej i przypomnianego na nowo przez benedyktynów z Solesmes oraz panel dyskusyjny na temat tego co dzisiaj ma nam do zaofiarowania benedyktyńska tradycja. Chcemy jednak, by wiedzy towarzyszyło doświadczenie i przeżycie duchowe, dlatego każdego dnia zapraszamy na liturgie ze śpiewem gregoriańskimMsze święte i liturgię godzin, a w sobotni wieczór  na noc chorału w ramach II Festiwalu Śpiewu Gregoriańskiego. Trzy koncerty  ułożone wg benedyktyńskiego klucza w trzech zabytkowych kościołach Poznania.

 Wykłady i warsztaty (z wyjątkiem wykładu inauguracyjnego patrz program) będą odbywały się w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Poznaniu przy ul. Filipińskiej 4 (Rynek Śródecki).

Tło konferencji stanowić będą  wystawy fotografii ukazujących życie w klasztorach benedyktyńskich w Europie i w Polsce.

Udział w wykładach, warsztatach i koncertach  jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia udziału przyjmujemy do 14 października 2016 r.

Infromacje na stronie www konferencji

Dla osób które są zainteresowane tą konferencją , a z różnych powodów nie mogą uczestniczyć organizatorzy umożliwili realizację internetowego przekazu live.

Poniżej przesyłam dwa rozwiązania dla przekierowania na transmisję:
1) http://tyniectv.pl/ewenty/

2) KOD PLAYERA do wklejenia na stronę z transmisją konferencji:

<div style="position:relative; padding-bottom:56.25%; overflow:hidden;"><iframe src="//content.jwplatform.com/players/ipS5xTSo-A6tDAyoc.html" width="100%" height="100%" frameborder="0" scrolling="auto" allowfullscreen style="position:absolute;"></iframe></div>

" w przypadku wordpress'a jak i innych systemów/stron, powyższy kod wystarczy wkleić na "stronie" lub "wpisie" , korzystając z edycji  tekstowej a nie wizualnej strony czy wpisu."

 Kilka dni po zakończeniu konferencji materiał będzie dostępny także na stronie tyniec.tv


Pozdrawiam
Grzegorz Markowicz

 

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ