plakat Przegld 2023Zarząd Główny i Zarząd Warszawskiego Oddziału Federacji Caecilianum we współpracy z Komisją Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej, zaprasza chóry działające w obu warszawskich diecezjach do udziału w XXXIII Przeglądzie Chórów Kościelnych.
Przegląd odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 roku o godz.10.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Ma na celu modlitewne spotkanie zespołów śpiewających w parafiach, wymianę doświadczeń dyrygentów i chórzystów, integrację środowiska, zapoznanie z różnorodnym repertuarem chóralnym.
Zachęcamy do udziału także chóry kościelne, które nie należą do Federacji Caecilianum, a w Archikatedrze wystąpią po raz pierwszy.
Każdy zespół może zaprezentować maksimum 3 utwory, nie przekraczające łącznie 8 min.
Zapraszamy na Przegląd także chórzystów z tych zespołów kościelnych, które nie biorą czynnego udziału w tegorocznym Przeglądzie.
Przegląd zakończy uroczysta Msza św. (o godz. 12.00) sprawowana w intencji wszystkich muzyków kościelnych: organistów, dyrygentów i chórzystów ze śpiewem połączonych chórów.

Podczas Mszy św. wykonane będą:

 

W tem świętem miejscu – Jan Maklakiewicz

Alleluja in G – Piotr T. Harasimiuk

Homo quidam fecit cænam magnam – ks. Eugeniusz Gruberski

Ave verum – Wolfgang A.Mozart

Misit me vivens Pater - ks. Eugeniusz Gruberski

Wszystkie trony niebieskie – ks. J Surzyński

Missa de Angelis (VIII Msza gregoriańska)

Chóry biorące udział w Przeglądzie proszone są o przygotowanie w/w repertuaru.
Nuty są do pobrania w załączniku .
Partytury wszystkich w/w utworów znajdują się również w bibliotece Federacji Caecilianum (ul. Dewajtis 3; tel. 22 56 10 138; czynna w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 12 -16)

Zgłoszenia na załączonym formularzu prosimy kierować korespondencyjnie na adres: Barbara Żbikowska Warszawski Oddział Federacji Caecilianum,  ul. Szadkowskiego 6/10,  01-493 Warszawa

lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do dnia 31 października 2023 r.

 Informacje w sprawach organizacyjnych i programowych: Artur Backiel, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ