osobowosc dyrZapraszamy na III edycję Międzynarodowej konferencji naukowo-artystycznej OSOBOWOŚĆ DYRYGENTA.
Poprzednie edycje zgromadziły wspaniałych wykładowców i liczną publiczność. Stały się miejscem wymiany doświadczeń i dyskusji. Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wśród wykładowców m.in.: Paweł Łukaszewski (Polska), Wioletta Miłkowska (Polska), Paul Mealor (Wielka Brytania), Cornelius Trantow (Niemcy), Inessa Bodiako (Białoruś).

osobowosc dyrWśród tematów konferencji znajdą się: "Chór to nie instrument, czyli techniki kompleksowego kształcenia śpiewaków"
"Artykulacja w języku niemieckim na bazie różnic w muzyce renesansowej i romantycznej"
"Muzyka i wiara: Studiowanie tekstów religijnych"
"Konsonans czy dysonans? Interakcje między kompozytorem a dyrygentem."
"Efektownie czy efektywnie? Style komunikacyjne dyrygentów"
"Stylistyka utworów muzyki cerkiewnej w konfrontacji z techniką dyrygowania"

W sobotę 22 kwietnia w ramach konferencji zaprosimy również Państwa do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Studenckich Vivat Academia, organizowanym przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji o festiwalu na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1815591022099493/

Udział w konferencji będzie możliwy wyłącznie po wypełnieniu karty uczestnika dostępnej pod linkiem: http://bit.ly/2nCBN47 Zapisy trwają do 18 kwietnia 2017 r.. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma zaświadczenie. ZAPRASZAMY!

Organizatorzy

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ