UkrainaDrodzy Dyrygenci i Chórzyści,
Otrzymaliśmy informacje, że zaprzyjaźniony z naszymi chórami organista i dyrygent chóru ECHO ze Lwowa Edward Kuc przebywa obecnie w Warszawie i wraz ze swoimi najbliższymi organizuje pomoc dla przybywających do naszego Kraju uchodźców z Ukrainy. Pragniemy przyłączyć się do przedstawionego poniżej apelu prezesa Fundacji Ave Patria i zwrócić się do chórów Federacji Caecilianum z prośbą o zorganizowanie wśród Waszych chórzystów zbiórki w celu finansowego  wsparcia tej pomocy. Zebrane fundusze prosimy przekazywać na konto  p. Edwarda (Edward Kuc, ING BANK ŚLĄSKI, konto NR  18 1050 1025 1000 0092 9235 7168, telefon. +48793958375, e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Agata Kajak, prezes Zarządu Głównego Federacji Caecilianum

Oto treść apelu prezesa Fundacji Ave Patria

 

Szanowni Państwo,

            Czuje się w obowiązku zwrócić się do prezesów chórów, dyrygentów i chórzystów o pomoc walczącej Ukrainie oraz tym którzy znaleźli schronienie w Polsce. Na pewno pamiętacie wszyscy Edwarda Kuca, dyrygenta chóru „Echo” ze Lwowa, jest już w Polsce, w Warszawie. Razem ze swoim zięciem Jackiem, koordynują pomoc przyjeżdżającym do Polski obywatelom Ukrainy, wśród których są też chórzyści, nauczyciele, ludzie kultury, którzy tworzyli zręby pod wychowanie i kształcenie młodzieży polskiej i ukraińskiej.
            Drodzy Państwo, chciałem Was poprosić o pomoc, o wsparcie finansowe, by uprościć to przedsięwzięcie podaje państwu bezpośredni kontakt telefoniczny do Edwarda Kuca, adres mailowy i numer konta. Telefon. +48793958375, Numer konta ING BANK ŚLĄSKI: 18 1050 1025 1000 0092 9235 7168,  e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            Drodzy państwo, na pewno śledzicie te tragiczne wydarzenia w Ukrainie i trudności organizacyjne jakie powstały już w Polsce (wyżywienie, zakwaterowanie, odzież i zabezpieczenie opieki zdrowotnej). Jest to dramat, dlatego zwracam się do państwa o tę pomoc, ja też im pomagam. Zwracajcie się do wszystkich którzy chcą pomóc, może organizujcie zbiórki w kościołach, oraz zwracajcie się do bratnich chórów,   ja osobiście mam wielkie zaufanie do Edwarda Kuca i wiem, że te zebrane środki finansowe pomogą w tej trudnej sytuacji. Wszystkie działania organizacyjne kogokolwiek kto jest zaangażowany pomocą, wymagają zabezpieczenia finansowego.

            Mam nadzieję, że bijące Polskie serca w kraju i zagranicą podejdą do tej akcji z wielkim zaangażowaniem. Zwracajcie się też do organizacji humanitarnych, do kogokolwiek kto jest w stanie pomóc Edwardowi Kucowi w wypełnianiu jego trudnej misji. Pomóżcie Jemu, on będzie wiedział jak tymi środkami zarządzać, aby pomóc jak największej liczbie osób, które na skutek agresji Rosji straciły swoje domy i ratunku szukają w Polsce.

            Bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam i mam nadzieje, że będziemy mogli się spotkać w Polsce na zjeździe chórów Polonijnych, który na pewno jeszcze zorganizuję.

Do  zobaczenia w Polsce. Z poważaniem Piotr Białek Prezes Fundacji Ave Patria

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ