magnificatZapraszamy na wydarzenie, jakim będzie warszawska premiera Oratorium „Magnificat in D” Piotra Tomasza Harasimiuka, najnowszego dzieła (2020/2021) skomponowanego z dedykacją dla chóru Sonus Innumerabiles.
Premiera odbędzie się 12 grudnia 2021 r o godz. 13.00 w kościele Św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu, ul.Fieldorfa 1.

Utwór ten został napisany na wzór dzieł kantatowo-oratoryjnych na chór, dwoje solistów, orkiestrę oraz instrumenty koncertujące i utrzymany jest w konwencji północno-niemieckiego baroku.

Forma składa się z chórów, arii solowych, duetów i chorałów. Stowarzyszenie Una Cantamus odpowiedzialne jest za działania organizacyjne tego przedsięwzięcia. Do udziału w projekcie zaproszone zostały wybrane chóry warszawskiego oddziału Ogólnopolskiej Federacji Cæcilianum. Realizacja tego wydarzenia składała się z kilku punktów przygotowania organizacyjnego:
• Zaproszenie poszczególnych chórów, solistów i muzyków instrumentalistów.
• Przygotowanie materiałów programowych: kompletów nut dla chórów, solistów, głosów orkiestrowych i całościowej partytury dla dyrygenta.
• Przeprowadzenie pierwszych prób z chórami zaproszonymi do współpracy i z orkiestrą w celu rozczytania poszczególnych części dzieła.
• Wyjazdowe, tygodniowe, wakacyjne warsztaty wokalne, gdzie chóry, złożone już w jeden zespół, pracowały nad doskonaleniem utworu i jego interpretacją.
• Wykonanie w miejscu warsztatów  koncertu podsumowującego zajęcia warsztatowe, z towarzyszeniem akompaniatora-korepetytora i instrumentów koncertujących.
• Próby całego aparatu wykonawczego (chóry, soliści i orkiestra), także próba generalna w miejscu wykonania warszawskiej premiery dzieła. 
• Warszawska premiera Oratorium w Sanktuarium Świętego Ojca Pio z udziałem zaproszonych gości i mediów.
• Koncerty popremierowe w tych ośrodkach, w których na co dzień działają poszczególne chóry biorące udział w projekcie.
Poszczególne etapy przygotowań, jak i wykonania odbywały się na podstawie aktualnych zarządzeń i przepisów państwowych związanych z obostrzeniami pandemicznymi.

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ