AFILABERW dniu 1 września minie 50 lat od chwili gdy ks. prof. Andrzej Filaber rozpoczął w 1970 r. pracę jako organista w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, jeszcze jako osoba świecka. Pracę muzyczną w Kościele  w różnej formie ks. prof. A. Filaber nieprzerwanie kontynuuje do dziś.

Z tej okazji w dniu 5 września 2020 r. o godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej odbędzie się Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita Warszawski.

W imponującym dorobku ks. prof. Andrzeja Filabera na polu muzyki kościelnej jest wiele prac organizacyjnych polegających na zakładaniu chórów i kierowaniu tymi zespołami, działalność dydaktyczna na szeregu uczelni, kierowanie jednostkami muzyki kościelnej, działalność koncertowa i publikacyjna. Wielką zasługą ks. prof. A. Filabera jest zorganizowanie w latach 1992-1993 Ogólnopolskiego Związku Chórów Kościelnych (obecnie Federacja Caecilianum), w którym do 2002 roku pełnił funkcję prezesa Zarządu Głównego, a następnie Prezesa Honorowego.

 

FEDERACJĘ CAECILIANUM WSPIERAJĄ